Haber

SMA’dan Destan Duru çadırda yardım bekliyor

MALATYA’daki 8 yıllık Prestige Valley Konutları’ndaki konutları depremde ağır hasar gören Cihan ailesi, çadırda yaşamaya çalışırken 3 yaşındaki SMA’lı çocuklarının tedavisi yarım kalan için yardım bekliyor.

Malatya Yeşilyurt Mahallesi’nde 2013 yılında temeli atılan ve 2015 yılında iskan edilmeye başlanan Prestige Vadi Konutları’nda yaşanan iki büyük deprem sonrası yetkililerce ağır hasar tespit edildi. Bu evlerde oturanlardan biri de Evren ailesiydi. Sabri Evren ve Zarife Kılıç Evren’in iki kızından biri olan Destan Duru’ya SMA teşhisi kondu. Aile, başlattıkları kampanyanın ardından gerekli parayı topladıktan sonra küçük Destan Duru’yu Dubai’ye götürerek uyuşturucu tedavisi gördü. Malatya’ya dönen Destan Duru’nun tedavisi hastanelerde ve evde sürdürülmeye başlandı. Deprem sonrası evleri ağır hasar gören Cihan ailesi bu dönemde çadırlarda yaşamaya devam ediyor. Aile, Destan Duru’nun tedavisinin devam etmesi için yardım bekliyor.

“ALLAH HİÇ KİMSEYE YAŞATMAZ”

Evlerinin ağır hasar gördüğünü ifade eden Baba Sabri Cihan, “Ev çok hasarlı, iş yeri yıkılmış. Çocuğum SMA hastası, tedaviye ihtiyacı var. Çocuğun malzemelerini alamadık, fizik tedaviye gidemedik, tamamen yıkıldık. Biz 11 kişiyiz bu çadırda yaşıyoruz.Burası soğuk bir ülke.Dün gece çocuğun ateşi 41 dereceydi. En azından başımızı sokabileceğimiz bir yer için destek bekliyoruz. Zor durumdayız, Allah kimseyi korusun. Tabii şu anda ülke zor durumda ama çocuğun da buna ihtiyacı var” dedi.

“BU SÜREÇTE ÇOCUĞU MAĞDUR ETMEMELİYİM”

Destan Duru’nun tedavi süreci hakkında da bilgi veren baba Sabri Evren, “Kampanya yaptık, kampanya bitti, Dubai’ye gittik, ilacımızı aldık ama tedavisi devam ediyor. Bu tedavi verildiğinde hastalık geriliyor. eski haline dönüyor.” 3 saatte bir yürüteç vermemiz gerekiyor, 3 saatte bir fizik tedavi uygulamamız gerekiyor. Ama bunu yapabileceğimiz bir yer yok ve elimizde herhangi bir malzeme yok. Bu süreci devam ettirebilmem, en azından bu süreçte çocuğumu mağdur etmemem gerekiyor” dedi.

– Malatya

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu