Haber

Aydın’ı temsil eden sporcu Serkan Şengil, Balkan Şampiyonası’nda madalya kazandı

İzmir’de düzenlenen 32. Balkan Ustalar Atletizm Şampiyonası’nda Aydın’ı temsil eden başarılı sporcu Serkan Şengil, madalyalara doyamıyor. Başarılı sporcu, İzmir’den şampiyonluklarla dönerek Aydın’ı gururlandırdı.

Aydın Valiliği Özel Kalem Müdürlüğü’nde görev yapan 50 yaşındaki Serkan Şengil, çok sevdiği atletizmde elde ettiği başarılarla adından söz ettirmeye devam ediyor. Aydın’ı şampiyonalarda başarıyla temsil eden başarılı isim, madalyalara doyamıyor. Son olarak İzmir’de düzenlenen 32. Balkan Ustalar Atletizm Şampiyonası’nda Aydın’ı temsil eden Şengil, şampiyonadan başarı ile döndü. Başarılarıyla Aydın’ı gururlandıran Şengil, 12 ülkeden 485 sporcunun katıldığı şampiyonada 4×100 metre bayrak yarışında 58,33 saniyelik derecesiyle gümüş madalya alarak Balkan ikincisi oldu. Ayrıca Şengil, şampiyonada 50 metre 3 adım atlama kategorisinde 9,94 metreyle Balkanlar üçüncüsü oldu.

Başarılarıyla Türk Bayrağı’nı dalgalandırmanın onurunu yaşadığını belirten Şengil, şunları söyledi; “Elde ettiğim başarılarla bayrağımızı podyumda temsil etme onurunu yaşadım. Destek veren atletizm antrenörüm Musa Yörük’e, Aydın Gençlik’e ve antrenörlerime teşekkür ediyorum. Spor“Usta atletizmine katkı sağlayan İl Müdürü Cenap Fillikçioğlu’na, üyesi olduğum İzmir Ustalar Atletizm Kulübü’ne ve Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor Kulübü’ne ve bana her zaman destek olan eşim Muazzez Şengil’e emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. “dedi.

Sporun her yaşta değerli olduğunu sözlerine ekleyen Şengil, herkesi spor yapmaya davet ederek, “Aydın’dan gelen tüm vatandaşlarımızı koşu yollarına, spor tesislerine bekliyoruz. Yani Aydın’ımızı en çok spora davet ediyoruz. gökyüzünün altında güzel dünya.” – AYDIN

karliova-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu